Amsterdam barst van de street art, maar soms verschijnen er van die kunstwerken waar je écht even voor moet afstappen. Aan de straatzijde van Ruby Emma Hotel & Bar is deze herfst een enorme nieuwe mural onthuld, gemaakt door de Amsterdamse kunstenaar Hugo Mulder DHM. En geloof ons: dit is er zo eentje.
Street art, wij zijn er dol op en gaan dan ook tijdens een stedentripje graag op zoek naar de mooiste werken, zoals bijvoorbeeld in Marseille. Maar ook onze hoofdstad staat bol van de kunst en is sindskort een bijzonder (groot) werk rijker. Wij bezochten de grote onthulling. Lees snel verder..
Gi-gan-tisch
Het werk heet Harness the Power of Nature en beslaat de hele gevel. In het midden zie je een machtige adelaar met uitgeslagen vleugels – volledig opgebouwd uit vloeiende, ritmische lijnen. Die lijnen zijn typisch Mulder: tribal, strak, dynamisch en tegelijk bijna meditatief. Hij begon ooit in de graffiti-scene van de jaren ’80, en heeft inmiddels meer dan 80 exposities wereldwijd op zijn naam staan. Maar zijn straatwerk in Amsterdam? Dat blijft toch het meest iconisch.
Het mooie aan dit kunstwerk: je hoeft niet naar een galerie. Je ziet het gewoon terwijl je door de stad beweegt: op de fiets, wandelend, of onderweg naar het station. Maar toegeven, wij zouden er ook even voor omrijden! Kun je direct een borreltje doen in de gezellige 24/7 bar van het hotel.
Waar vind je ’m?
Ruby Emma Hotel & Bar – Amsterdam, Amstelvlietstraat 4.
Deze installatie blijft zes maanden te zien. Dus zet ’m op je lijstje. Dit is zo’n kunstwerk dat je gezien wilt hebben voordat het weer verdwijnt uit het straatbeeld.




